Skip to main content
Search

מרכיבים מככבים לעיתים קרובות בכותרות (לא רק בתעשיית טיפוח העור, אלא גם בתעשיית המזון). מתוקף היותנו חברה אחראית המחויבת לעזור להורים כמוכם לשמור על הקטנטנים שלהם, מתפקידנו להעריך באופן שוטף את המוצרים שלנו ולהכניס בהם שיפורים.

בטיחות המרכיבים

כלל המוצרים האהובים של ג'ונסונס® נבחנים בקפדנות ללא הרף כדי לעמוד בתקני האיכות והבטיחות הגבוהים ביותר. זו הדרך שבה אנו מציבים רף גבוה לפיתוח מוצרי התינוקות הטובים בעולם כבר למעלה ממאה שנים. אנשים רבים שואלים אותנו על בטיחות המרכיבים שלנו, ולכן אנו מציגים לפניכם פרוט מלא, כדי שתוכלו להיות רגועים ובטוחים שכשמדובר בילדים שלכם, צוות ג'ונסונס® לא משאיר דבר ליד המקרה.

טלק (Talc)

טלק לתינוקות הוא אחד המוצרים הקלאסיים של ג'ונסונס® שכבר זמן רב מהווה חלק בלתי נפרד משגרת הטיפול בתינוק וממשיך להיות פופולרי גם בקרב מבוגרים ברחבי העולם. כשיותר ממאה שנים נזקפים לזכותו, מעטים הם המוצרים שיכולים להתחרות ביעילות, בעדינות ובבטיחות של אבקת הטלק.

לידיעתכם הכללית אנחנו רוצים להציג בפניכם מספר עובדות על הטלק.

  • הבטיחות של הטלק מבוססת על היסטוריה ארוכה של שימוש בטוח. 
  • הנחה רווחת אך מוטעית, היא שהטלק מכיל אסבסט. למעשה אין זה כך.
  • הטלק של ג'ונסונס® מכיל אך ורק טלק שאושר על-ידי מכון התקנים של ארצות הברית (USP), ועומד בתקנים הגבוהים ביותר של איכות וניקיון.
  • לאחר למעלה מ-30 שנות מחקר של חוקרים עצמאיים, גופי סמכות עולמיים והערכות של הגוף לבקרה מדעית, הטלק אושר כחומר הבטוח לשימוש במוצרי הטיפוח והקוסמטיקה על-ידי קנדה, האיחוד האירופי ומדינות רבות אחרות ברחבי העולם (ובינהן משרד הבריאות בישראל). בנוסף, המרכז לבקרת מחלות של ארצות הברית (CDC), האחראי על זיהוי סיכונים פוטנציאלים, לא גילה בטלק גורמי סיכון לסרטן השחלות.
  • מחקרים וניסויים אפידמיולוגיים רבים נעשו כבר החל משנות ה-90 המוקדמות, כדי לבחון את הטלק והשימוש הנרחב בו. מחקרים אלה הסיקו כי הטלק בטוח לשימוש. למעשה, מחקר בריאות האחיות the Nurses’ Health Study (2010) ויוזמת בריאות הנשים Women’s Health Initiative Observational Cohort (2014), שהם שני המחקרים היחידים בקנה מידה נרחב שבחנו את הקשר בין טלק לסרטן השחלות, לא מצאו קשר סיבתי בין השניים.

לטלק יש סגולות ייחודיות במגע עם העור: הוא בעל יכולת ספיגה גבוהה של עודפי לחות, המותירה אחריה תחושת קרירות ניכרת. בנוסף הטלק יעיל במניעת שפשפות.

שמן מינרלי (Mineral Oil)

מגוון רחב של מוצרי טיפוח משתמשים בשמן מינרלי כמרכיב המעניק לחות מוגברת והגנה על העור. השמן המינרלי מוכר כבר זמן רב כבטוח לשימוש ומזוקק במיוחד לשם כך.

אנו משתמשים רק בשמן המזוקק ביותר ובשמני פרפין מהאיכות הטובה ביותר, שעומדים באותן דרישות הבטיחות של שמנים אחרים המיועדים לטיפוח העור. מרכיב זה אינו מסווג כמסרטן.

השמן המינרלי שלנו עומד בתקני מכון התקנים של ארצות הברית (USP). תקנים אלה נחשבים לתקני האיכות מהגבוהים בעולם, ולכן השמן שלנו נחשב לאמצעי יעיל ובטוח להגברת לחות עורו של התינוק.

לעומת זאת, שמנים טבעיים מהצומח יכולים להיות לא יציבים, בייחוד תחת אור שמש. ובשל היותם "טבעיים" יש מי שעלול להרגיש שהם אלרגניים ומגרים את העור.

הניחוחות של ג'ונסונס®

כבר אלפי שנים שתמציות ריח בשימוש נפוץ מסיבות רבות. הן מרגיעות ומועילות לתינוקות, וכמו כן תורמות להתפתחות טובה ובריאה שלהם.

תמציות הריח שלנו עומדות בתקני הבטיחות הגבוהים ביותר. אנו בוחנים את כל מרכיבי הבישום בנפרד כמו גם את השפעת המרכיבים השונים כשמערבבים אותם יחדיו.

הדבר הכי חשוב שעומד לנגד עיננו הוא לעזור לכם לעשות את מה שהכי טוב לתינוק. אם יש לכם שאלה בנוגע לבושם ספציפי, אל תהססו לפנות אלינו!

דימטיקון (Dimethicone)

דימטיקון הוא אחד המרכיבים הנפוצים ביותר במוצרי טיפוח. כשהוא בא במגע עם העור הוא מעניק לו ברק, רכות ומגע משי. הוא מחליק את העור ויוצר שכבת מגן,מרכך ומסייע להרגיע עור מגורה.

מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) אישר את הדימטיקון כמרכיב פעיל ה-"מגן על העור" בתרופות ללא מרשם (OTC). בנוסף, ניתן להשתמש בדימטיקון כמרכיב מונע הקצפה במזון מעובד ושמני בישול. בתעשייה הוא משמש כחלק ממוצרי איטום, חומרי סיכה, וחול קינטי.

ב-2003 פנל מומחים מטעם ה-CIR

ׂ(U.S. Cosmetic Ingredient Review ) ,חברה הסוקרת את בטיחות מרכיבי הקוסמטיקה בארצות הברית, בדק את נתוני הבטיחות של דימטיקון ושל קבוצת פולימרים דומה לו. הן דימטיקון והן קבוצת הפולימרים משמשים בראש ובראשונה כגורמי לחות במוצרי טיפוח לעור ולשיער. המומחה הכריע כי דימטיקון בטוח לשימוש.

פנוקסיתנול (Phenoxyethanol)

פנוקסיתנול הוא חומר משמר בטוח ויעיל הנמצא בשימוש רחב ומגן מפני התרבות חיידקים. אנחנו מיישמים נהלים עדכניים המגבילים את ריכוז הפנוקסיתנול לפחות מ-1% במוצרי טיפוח.

(Sodium Laureth Sulfate (SLES

(Sodium Laureth Sulfate (SLES הוא חומר ניקוי עדין מאוד(הנקרא גם חומר פעיל שטח) כשאנו מערבבים SLES עם חומרים פעילי שטח עדינים אחרים, אנחנו יוצרים סבון ושמפו עדינים לתינוק.

לעיתים מבלבלים בין  Sodium Laureth Sulfate  (SLES), חומר ניקוי עדין מאוד, לבין Sodium Lauryl Sulfate (SLS).   

SLS הוא אחד מהחומרים פעילי השטח נפוצים ביותר לשימוש, והוא ניתן להשגה לשימוש מסחרי החל משנות 1940 המוקדמות. מכלל החומרים פעילי השדה, נתרן לאוריל סולפט (SLS) מתבלט ברמה גבוהה של דטרגנטים וכושר ייצור קצף מרבי, ולכן לעיתים קרובות עושים בו שימוש במוצרי סבון ושמפו למבוגרים.

אולם SLS יכול לגרום לתגובת גירוי חזקה לעיניים ולעור. לכן אנו לא משתמשים בו במוצרי הקץ לדמעות® של ג'ונסונס® המיועדים לתינוקות (סבונים ושמפו).

פרופילן גליקול (Propylene glycol)

פרופילן גליקול הוא חומר יעיל המשמש לשמירה ולהגברתהלחות של העור והשיער. משתמשים בו במגוון רחב של מוצרי טיפוח בשל יכולתו לספוח מים. פרופילן גליקול מפחית את תופעת הקשקשים ומשיב חיות לעור. הוא מצוי במוצרים כמו סבון פנים, קרם לחות, סבון אמבט, שמפו ומרכך שיער. במזון משתמשים בו כדי להאריך את טריות המוצר והוא מצוי במוצרים כמו בירה, קפה, סודה, אגוזים, מאפים ארוזים ומאכלי חלב קפואים כמו גלידה למשל.

אתרים רבים לא מדייקים ומתארים את הפרופילן גליקול כחומר מונע קפיאה כשלמעשה החומר מונע הקפיאה הוא אתילן גליקול (ethylene glycol). אף על פי ששני השמות נשמעים דומים, הם שונים מאוד באופן השימוש שלהם. אנו לא משתמשים באתילן גליקול והוא אינו מצוי במוצרי התינוקות שלנו.

פנל מומחים מטעם ה-CIR

(U.S. Cosmetic Ingredient Review), חברה הסוקרת את בטיחות מרכיבי הקוסמטיקה בארצות הברית, שבדק את הטוקסיקולוגיה ואת מחקרי החשיפה לפרופילן גליקול, מצא שהוא בטוח לשימוש ולא מהווה סיכון בריאותי לצרכנים.

צרו איתנו קשר

הדבר הכי חשוב שעומד לנגד עינינו הוא לעזור לכם בבחירת הטוב ביותר לתינוק שלכם. אם יש לכם שאלה שלא נענתה כאן, אל תהססו לפנות אלינו!

ג'ונסונס® ובטיחות

כלל המוצרים האהובים של ג'ונסונס® נבחנים בקפדנות ללא הרף כדי לעמוד בתקני האיכות והבטיחות הגבוהים ביותר. זו הדרך שבה אנו מציבים רף גבוה לפיתוח מוצרי התינוקות הטובים בעולם כבר למעלה ממאה שנים.

מדיניות ג'ונסונס® בנוגע למרכיבים

יחד עם המדע המניע את כלל ההחלטות שלנו, יש הנחיות נוספות שאנו מסתמכים עליהן בבחירת המרכיבים שלנו. אנו משתפים אתכם במידע הזה כדי להקל עליכם את תהליך בחירת המוצרים המתאימים למשפחתכם.

חזור למעלה