Skip to main content

טכניקה ושיטות שונות לעיסוי התינוק

Baby Massage Techniques

אז עכשיו כשאתם יודעים כמה חשובים המגע והעיסוי, ועד כמה מגע יכול להעמיק את הקשר ביניכם ולתרום להתפתחות בריאה של הקטנטן שלכם, אולי אתם שואלים את עצמכם: איך מתחילים?

הנה כמה טיפים ושיטות לעיסוי תינוקות שיכולים לעזור לכם לעסות את התינוק שלכם ברוגע ובעדינות כדי שאתם והתינוק תוכלו לקבל הרבה יותר מהחוויה.

הערה: אל תעסו את התינוק כאשר הוא חולה או בסמוך לקבלת חיסון – האזור שבו הוא קיבל את הזריקה עלול עדיין לכאוב.

טיפים ושיטות שונות לעיסוי התינוק 

Tip 1

כדאי לבחור בזמן המתאים לעיסוי, כשהתינוק ערני, לא רעב ובמצב רוח רגוע.

Tip 2

כדאי לדאוג לכך שהחדר יהיה חמים והתאורה אינה חזקה מדי. נסו להשמיע מוזיקה שקטה שתתנגן ברקע.

Tip 3

הכינו מבעוד מועד את כלל החפצים שתזדקקו להם: שמן, מגבת, חיתולים ובגדים נקיים

Tip 4

רחצו ידיים והסירו מהן תכשיטים

Tip 5

בחרו במקום בטוח ונינוח לעיסוי, והניחו את התינוק כך שיוכל לראות בקלות את פניכם

Tip 6

כמה דקות לפני שאתם מתחילים, נסו להירגע. כדאי לקחת כמה נשימות עמוקות המרגיעות לא רק אתכם אלא גם את התינוק שלכם.

Tip 7

כל התינוקות הם שונים והם משתנים כל הזמן.  תינוקות רכים לדוגמה, עשויים לחוש בטוחים יותר כשמרבית הבגדים נשארים על גופם וכשהם קרובים לגופם של ההורים.

כשאתם מעסים את התינוק שלכם כדאי להשתמש בשמן

בזמן העיסוי של התינוק, כדאי להשתמש בתכשיר מותאם לתינוקות כמו לדוגמה שמן לתינוק ג'ונסונס® בייבי. אין צורך להשתמש בכמויות גדולות, וכמות קטנה המאפשרת לידיים להחליק בקלות על עור התינוק, היא מספיקה בהחלט.

עיסוי המשלב שמן לתינוק מפחית את חיכוך העור, מרכך ונותן לליטופים שלכם קצב אחיד יותר. באחד המחקרים שלנו השווינו תינוקות בני חודש שקיבלו עיסוי עם שמן לכאלה שלא. התגלה כי התינוקות שקיבלו עיסוי עם שמן היו פחות תזזיתיים, העוו פחות את פניהם ובאופן כללי היו רגועים יותר (קפצו פחות את ידיהם ופחות הכניסו אותן לפה).

כדאי לבחון בזהירות את השמן לתינוק שאתם בוחרים להשתמש בו על עור התינוק. שמנים טבעיים שאינם מותאמים במיוחד לעור התינוק, כמו למשל שמן זית לבישול, עלולים לפגוע במחסום העור ולייבש את עור התינוק. שמן מינרלי טבעי כמו זה הנמצא בכל השמנים לתינוק של ג'ונסונס® תומך במחסום העור ומסייע לו להגן על העור מפני אובדן מים. בנוסף הוא מקל על תסמינים של עור יבש ואינו סותם את הנקבוביות של התינוק.

לא מומלץ למרוח שמן על עור אדמומי או מגורה. אם מופיעה פריחה, הפסיקו מיד את השימוש. קראו תמיד את התווית לפני שאתם עושים שימוש במוצר כלשהו.

אזהרה: שמרו את כלל המוצרים הרחק מהישג ידם של ילדים. שמרו את שמן התינוקות הרחק מהישג ידם של ילדים כדי למנוע שתייה או שאיפה ממנו אשר עלולות לגרום לפציעה חמורה. אם אתם מבחינים בבעיות נשימה, יש להתייעץ מיד עם רופא.

התפקיד החשוב של הריח והעיסוי

זמן העיסוי תורם רבות לתינוק שלכם בהתפתחות דרך המגע, אבל זוהי גם הזדמנות נהדרת להפעיל את חוש הריח של התינוק.

התינוק שלכם מסוגל להריח עוד לפני שהוא נולד, כבר בסביבות השבוע ה-28 להריון! מכל החושים חוש הריח הוא הקשור ביותר לזיכרון, ולכן ריח מעורר זיכרונות רגשיים חדים הרבה יותר משאר החושים. ריחות נעימים ומוכרים נוטים להרגיע ולשפר את הערנות ומצב הרוח של התינוק.

כשאתם משתמשים בזמן העיסוי באופן קבוע בשמן מבושם לתינוק (כמו למשל שמן לתינוק ג'ונסונס® בייבי),  אתם מעוררים את הרגשות החיוביים של הילד שלכם לזמן שאתם מבלים במשותף. מרגע שאתם מזליפים את טיפת השמן המבושמת הראשונה, אתם מסמנים לו ועוזרים לו לזהות שזמן העיסוי הגיע, והוא יכול להירגע ולהתמסר כולו לחוויה הזו אתכם.

מנקודת מבט מדעית

מגע עור בעור, המוכר גם בשם "שיטת הקנגורו", הוא טיפול בעל השפעה עצומה ויתרונות רבים לתינוקות שנולדו פגים ובתת משקל.

מחקרים מראים שאצל תינוקות אלה מגע עור בעור יכול לעודד הנקה ויצירת קשר אוהב עם האם והאב, לשפר יכולות חשיבה, ולהפחית את מספר ימי השהיה בבית החולים.

חוש המגע של התינוק מתפתח עוד ברחם.

הורים בכל רחבי העולם סומכים על ג'ונסונס® בטיפול בתינוקותיהם

אנו מחויבים לעבוד עם הורים, מומחי בריאות ומדענים על מנת להבטיח שמוצרינו ימשיכו לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות, איכות וטיפוח.

חזור למעלה